Dental Spa

Dental Spa

Dental Spa; ağız, dişler ve diş etlerinin genel bakımı ve diş renginin beyazlatılması işlemidir. Dental Spa işlemi kapsamında diş taşı temizliği, diş eti bakımı ve rahatlatma solüsyonları, plak temizliği ve beyazlatma uygulamaları yapılır.

- Dental spanın ilk aşamasında diş taşları temizlenir.
- Diş eti cebi adı verilen diş ve diş eti arasındaki bölge özel solüsyonlarla yıkanarak bakteri plağı ve tartar tamamen yok edilir.
- Diş etlerine özel krem ve solusyonlarla masaj yapılarak dişetlerindeki kan akışı hızlandırılır. Böylece ödem azaltılır ve ölü dokular temizlenerek ferahlama sağlanır.
- Diş renk rengini açan diş beyazlatma tedavisi (bleaching) uygulanır.

Ağız Duşları

Dişlerde çapraşıklık olan ve diş kontakları çok sıkı olan bireylerde dişlerin arayüzlerinde çürük ile oldukça sık karşılaşılır. Birey dişlerini ne kadar fırçalarsa fırçalasın bu noktalara ulaşamaz. Bu bölgelerdeki mikroorganizmalar artarak çürük ve ağız kokusuna yol açar.

Ağız duşları olarak bilinen cihazlar, basınçlı su tatbiki sağlayarak diş araları ulaşılması güç bölgeleri, diş araları ve dişeti cepleri temizlenir. Ağız duşları, diş ipleri ve arayüz fırçalarına alternatif olarak ya da kombine biçimde kullanılabilir.

Dental Spa Kimlere Uygulanabilir?

Dental spa ağızda ferahlama ve diş sağlığını koruma işlemi olduğu için kişiye uygun içeriklerin diş hekimi tarafından belirlenmesi ile herkese uygulanabilir.