Dijital Gülüş Tasarımı ve Hollywood Smile

Dijital Gülüş Tasarımı ve Hollywood Smile

 

Dijital gülüş tasarımı (hollywood Smile), Hollywood yıldızlarının gülüşüne sahip olmanızı hedefleyerek ahenkli ve beyaz bir gülümsemeye kavuşma imkanı sunan gülüş tasrımıdır. 

Güzel bir gülümseme için, sadece beyaz dişler yeterli değildir. Beyaz dişlerin yanı sıra diş etlerinin sağlıklı görüntüsü ve dişlerin orantısı da oldukça önem taşır. Hollywood Smile dişeti, diş, dudak uyumu sağlanarak mükemmel bir gülüş elde etmeniz sağlar.

 

Hollywood gülüş tasarımıyla, kişinin mevcut diş yapısının porselen kaplama ile düzeltilmesi, diş eti estetiği uygulamalarıyla diş etleri ve diş arasındaki uyumsuzluğun giderilmesi neticesi sağlıklı ve beyaz bir gülümseme amaçlanır. Tıp ve sanatın birleştiği dijital gülüş tasarımında, yüzünüzün şekli tespit edilerek hangi formda dişlere sahip olmanız gerektiği belirleniyor. Nasıl bir gülüşe sahip olmanız gerektiği, cinsiyet, yaş, yüz hatları, dudaklar gibi faktörlere bağlı olarak değişiklik gösteriyor.

 

Hollywood Gülüşü’ne sahip olmak için gerçekleştirilen işlemler

 

Porselen vener: Bu işlem, diş yüzeylerinin çok hafif aşındırılarak, dişlerin ön kısımlarına uygulanan yaprak porselen kaplamadır. Porselen Vener, çarpık, aralıklı, kırık, küçük ve sarı renk gibi estetik bir görüntüye sahip olmayan dişler için kullanılan bir tekniktir. Diş dokusuna en az müdahale edilen bu yöntem, kısa sürede gerçekleştirilir. Bu sayede diş yapısının korunması sağlanırken ışık geçirme özelliği sayesinde ise doğal dişlerden ayırt edilmez ve renk değiştirmezler.

 

Diş beyazlatma: Güzel bir gülüş için ihtiyaç duyulan en önemli faktöörlerden biri de beyaz dişlerdir. Bu kapsamda diş hekimlerince belirlenecek yöntemle diş beyazlatma işlemi gerçekleştirilebilir.

 

İmplant tedavisi: Diş estetiğini bozan diş kayıpları bulunuyorsa bu kayıplar implant tedavisiyle giderilebilir.

 

Hollywood Smile gülüş tasarımı ile estetik, simetrik ve beyaz dişlere kavuşmanız sağlanırken, dişlerinizde ve diş etlerinize de sağlıklı bir görünüm kazanıdırılır.